Rozgrzewanie maszyn cnc – konieczne?


Twoja maszyna cnc potrzebuje trochę rozgrzewki przed ciężkim bieganiem, jak każdy sportowiec, dlatego w tym momencie sam zastanów się czy uruchamiasz program wstępny na maszynie cnc na początku dnia pracy czy też ignorujesz to jak prasy są bądź nie przygotowane? Bez względu na to, jak brzmi Twoja odpowiedź na to zapytanie sam zastanów się dlaczego potrzebujesz rozgrzać swoją maszynę przed pracę. Jeśli tego nie robisz – tym bardziej powinieneś.

https://winter-holztechnik.pl/

Przede wszystkim – pomoże to równomiernie rozprowadzić olej i upewnić się, że wszystko jest równomiernie rozłożone. Zmniejsza to tarcie i pomaga zminimalizować zużycie, a to jest zawsze ważne – chyba że znów chcesz wyłożyć pieniądze patrząc na sprzedaż maszyn cnc. Ogrzewa to temperaturę roboczą maszyny i wrzeciona. Każde tarcie, podczas gdy smary są rozprowadzane, zamienia się w ciepło. Nigdy nie pozbędziesz się tarcia, więc urządzenie generuje ciepło przez cały dzień. Ale osiągnie stabilną temperaturę – gdy przygotujesz maszynę w ten sposób.

Zastanawiając się nad tym bardziej, na pewno zrozumiesz że ma to znaczenie, bo przecież chcesz, aby Twoja maszyna była w stabilnej temperaturze i nie zmieniała temperatury, aby zapewnić maksymalną powtarzalność. Jeśli dostosujesz wielopiły bądź inne maszyny do tego, zanim osiągną stabilną temperaturę, skończy się na braku regulacji, gdy temperatura ustabilizuje się na wyższej wartości. Program rozgrzewający po prostu osiąga stabilną temperaturę, zanim spróbujesz wykonać jakąkolwiek pracę z maszyną.- a to jest dobre i dla zlecenia i dla sprzętu, na którym go wykonujesz.